İngiltere'de TÜFE aylık değişmezken, yıllık %1.3'e geriledi

İngiltere'de Aralık ayı TÜFE yıllık yüzde 1.3'e geriledi. Kasım ayında yüzde 1.5 olan TÜFE'nin Aralık ayında da yüzde 1.5 artması bekleniyordu. Aylık TÜFE ise Aralık

İngiltere'de Aralık ayı TÜFE yıllık yüzde 1.3'e geriledi. Kasım ayında yüzde 1.5 olan TÜFE'nin Aralık ayında da yüzde 1.5 artması bekleniyordu.

Aylık TÜFE ise Aralık ayında beklentinin aksine değişmedi. Kasım ayında yüzde 0.2 artan aylık TÜFE'nin Aralık ayında da yüzde 0.2 artması öngörülüyordu.

Aralık’ta çekirdek enflasyon yıllık yüzde 1.4 arttı, Kasım’da yüzde 1.7 artan çekirdek enflasyonun, Aralık ayında da yüzde 1.7 artması öngörülüyordu.

Çekirdek enflasyon Aralık’ta aylık bazda değişmedi. Kasım’da yüzde 0.2 artan çekirdek enflasyonun, Aralıkta’da yüzde 0.2 artması bekleniyordu.

Öte yandan Aralık yıllık üretici çekirdek çıktı fiyatları (ÜFE) artışı da yüzde 0.9 oldu. Kasım’da yüzde 1.1. artan çekirdek çıktı ÜFE’nin, Aralık’ta yüzde 1 artması bekleniyordu.

Aralık üretici çekirdek çıktı ÜFE aylık yüzde 0.1 geriledi. Kasım’da yüzde 0.1 gerileyen çekirdek çıktı ÜFE’nin Aralık ayında değişmeden kalması bekleniyordu.


Hibya Haber Ajansı

306
Okunma