Uluslararası piyasalar

Kilit önemdeki bölgelerde Koronavirüs yeni vakaların azalmaya başlaması ve Japonya ve İtalya gibi ülkelerden teşvik paketleri geleceği haberleri risk iştahında toparlanma sağlamakta

Kilit önemdeki bölgelerde Koronavirüs yeni vakaların azalmaya başlaması ve Japonya ve İtalya gibi ülkelerden teşvik paketleri geleceği haberleri risk iştahında toparlanma sağlamakta. 

Dün, ABD hisse endekslerinin %7 üzerinde primlenmesinin ardından Avrupa tarafı da güne artıda başladı. G10 para birimlerinin tamamında da Amerikan Doları karşısında kazanımlar ön planda. Spot Altın ise Asya seansında 1680’e kadar yükselerek yaklaşık bir ayın tepe noktalarını test etmesinin ardından 1655 seviyelerine geri dönmüş durumda.
Perşembe günü gerçekleştirilecek olan OPEC+ toplantısından anlaşma çıkacağı beklentisi petrol fiyatlarını destekliyor ve Brent Petrol 34,00 seviyelerinde işlem görmekte.
Günün ekonomik veri takviminde Almanya Şubat ayı sanayi üretimi verisi öne çıkarken -%0,8 beklenen veri sürpriz şekilde %0,3 açıklandı. Bu veri de EURUSD paritesinin yukarı hareketini desteklerken parite güne 1,0800 yakınlarından başlamasının ardından 1,0870 seviyelerinden işlem görmekte.

Kaynak:İş Yatırım
Hibya Haber Ajansı

865
Okunma