USD/TRY analizi

Haftanın ikinci işlem gününde yurt içerisinde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, ABD’de PMI endeksleri ve yeni konut satışları verisi takip edilmişti. (AHL Yatırım)

Haftanın ikinci işlem gününde yurt içerisinde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, ABD’de PMI endeksleri ve yeni konut satışları verisi takip edilmişti. Haftanın üçüncü işlem gününde İmalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı Mart ayında bir önceki aya göre 0,7 puan azalarak yüzde 75,3 seviyesine geriledi. ABD’de ise açıklanan dayanıklı mal siparişleri virüsün etkilerinin henüz görülmediği şubat ayında yüzde 1.2 arttı.  Küresel piyasalarda yayılmakta olan virüsün etkileri devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ulusa Sesleniş" konuşmasındaki açıklamaları takip edildi. Gün sonunda, açıklanan veriler ve takip edilen gelişmeler ile birlikte kurun yukarı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü izlendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki vaka sayısının 2.433’e yükseldiğini ve 59.ölümün meydana geldiğini açıkladı.  

Teknik olarak incelediğimizde, Dolar’ın 6,44 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile birlikte kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 6,47, 6,50 ve 6,53 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 6,41, 6,38 ve 6,35 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak:AHL Yatırım
Hibya Haber Ajansı

800
Okunma